Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Activitatea Recentă

Danc Andrada Lorena a lăsat un comentariu pentru Anca Stadler
"Buna , imi poti lasa o adresa de messenger ? Pentru a iti adresa cateva intrebari despre universitatea Sufolk ?"
Iul 23
Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Buna,sunt in clasa a XII-a si ma gandesc serios sa merg sa studiez in Marea Britanie,insa nu sunt hotarata pe ce profil sa ma axez (poate ma puteti ajuta cumva). As vrea sa-mi oferiti ,va rog , mai multe informatii despre nota minim obtinuta la Bacalaureat dar si examenele Tofel,CAE,Ielts .M-ar interesa daca trebuie sa le sustin pe toate trei,sau doar 1? si care este mai usurel.Va multumesc !

Vizualizări: 338

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Buna Ana-Maria, eu, de asemenea, sunt clasa a XII-a si doresc sa studiez in afara, asa ca poate nu sunt la fel de informat precum sunt consilierii Edmundo, dar cred ca te pot ajuta si eu putin tinand cont ca am primit deja cateva informatii. Referitor la  examenele de limba engleza, din cate stiu eu, trebuie sa ai fie unul din ele, fie sa treci un test Edmundo ce se va sustine la finalul lunii Ianuarie, test de tip Oxford, recunoscut doar de universitatile cu care Edmundo sunt in parteneriat. :) Sper sa-ti fi fost cumva de ajutor. Succes! :) 

Buna Stefan, 

Examenul de care vorbesti tu este valabil numai pentru universitatile partenere din Danemarca, nu pentru toate universitatile. Pentru restul este necesar un test IELTS, TOEFL sau CAE - la alegere. Intre acestea as recomanda IELTS-ul sau TOEFL-ul :)

O zi frumoasa, 

Victoria Stan

Consilier Edmundo

Telefon: 0758 815 032

E-mail: victoria.stan@educativa.ro