Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Activitatea Recentă

Danc Andrada Lorena a lăsat un comentariu pentru Anca Stadler
"Buna , imi poti lasa o adresa de messenger ? Pentru a iti adresa cateva intrebari despre universitatea Sufolk ?"
Iul 23
Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Buna sper ca grupul nu e mort de tot si poate va aparea si altcineva care a fost acceptat la UCN anul acesta

E Cineva aici??

Unde ati fost acceptati?

ati gasit cazare?

Vizualizări: 560

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Salut. Da, mai suntem pe aici. Eu am fost acceptat la UCN pe secțiunea Computer Science :). Cazare încă văd :)

Hei salut!

Bravo! Stiu pe cineva care a intrat anul trecut la COmputer Science :D

Da si eu am inceput sa caut cazare...nici nu stiu unde sa caut macar :( pfff...

e bine ca au websitul acela Aku,, dar :/...

:) . Știu că dacă se caută cu mai multe persoane timpul de așteptare e mult mai mic și mai este parcă și UC housing sau cum se spune. Tu lac ce ai aplicat(la UCN)? :)

a interesant ! e bine de stiut!

da UC House sunt caminele lor , dar am inteles ca nu prea au locuri sau ceva,,,

Eu am fost acceptata la Design Technology & Business :D

Tu ai de gand sa participi la zilele introductive care erau mentionate in scrisoare de admitere?

Ma intreb daca tin de pe 27 pana pe 29 august sau pur si simplu in perioada aia prezinta UCn-ul la mai multe grupe de studenti internationali...

Eu sunt implicat într-un proiect Erasmus și ajung pe 31 august în Danemarca. Cred că acea perioadă este de acomodare cu facultatea și sunt ore sau interval de ore când se fac tururi cu ghizi și altele probabil. Nu cred că se adresează unor studenți specifici. :D .

La UC House parcă este acces doar după primul semestru și asta doar dacă ai medie mare . Oricum , știu că dacă ai profil de AKU , te duci la admission.ucn.dk sau cum era site-ul , îți alegi data și te ajută ei să intri mai repede într-un apartament, parcă . Ce e sigur , e mai ieftin să cauți apartament de 2-3 persoane , decât să plătești singur. 

Dacă găsești vreo ceva despre chirie/ dorms / ședere în Aalborg te rog să mă anunți și pe mine :) .

P.S: cred că ar trebui să facem un grup pe facebook pentru ediția noastră de viitori studenți ca să fie mai ușor să comunicăm între noi :)

aha!

si stai un an sau un semestru?

Da da e foarte posibil sa fie asa cum zici tu

Aha,, deci numai din al doilea :/

Mai usor cu mai multe persoane?

super stunci

Sigur te anunt

Mda ar trebui sa facem cred...

uite linkul!!

https://www.facebook.com/groups/318222141668913/

Cred că un semestru. Am dat Request. :)

Si eu, Tourism Management!!! Caut cazareee