Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Am creat acest topic cu scopul de a ne aduna aici cei care ne-am ales Uni of Essex :) Haideti sa impartasim ceea ce stim in legatura cu cazarea ( campus/ privat), costurile de trai, Work Permit, testul de limba, plecarea, cum a decurs crearea dosarului si ce oferta ati primit, etc. Firrrre away! ^^

Vizualizări: 1768

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Eu...SI am nevoie de cat mai multi oameni care vor pleca anul acesta in Anglia ca vreau am nevoie de anumite informatii...

Da, mi-am confirmat locul acum doua saptamani si trebuie doar sa iau 8 la Bac :D. La Modern Languages with Professional Skills. Tu?

Buna

eu am fost acceptata la rel internationale , conditia  8,8 bac

mai a optat cineva pt rel internationale ?

ati reusit sa luati legatura cu studenti de acolo /

multumesc frumos

eu am vorbit cu o fata care este la Essex si mi-a spus ca este o alegere pe care nu o voi regret.

eu o sa aplic pentru a sta la camin. din ce discutii am avut asa este cel mai indicat, sa stai la camin in primul an, pt ati face mai usor prieteni

Asa si eu :D V-ati trimis formularele pentru imprumut?

Hello!

Studiez dreptul la Essex, sunt in anul doi, si din spetembire ma voi muta cu cazarea in privat. Casa este in Greenstead, la 15 minute de universitate si la 2 de Tesco, are 4 dormitoare, 2 bai, living room, bucatarie si gradina. Este intr-o zona linistita, locuita preponderent de studenti. Cazarea este de 240 lire pe luna, adaugand facturile ajunge la aprx 300. Asta inseamna ca este mai ieftina decat in campus (cu exceptia South Towers, unde nu v-as recomanda sa mergeti). Daca v-ar interesa cazarea in privat sau vreti sa aflati mai multe informatii despre universitate in general va rog sa ma contactati.

Buna, as vrea sa stiu daca are cineva o camera de inchiriat in Colchester deoarece inca nu mi-am gasit cazare cu cineva.Va rog mult sa ma anuntati daca gasiti ceva!