Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Am creat acest topic cu scopul de a ne aduna aici cei care ne-am ales Uni of Essex :) Haideti sa impartasim ceea ce stim in legatura cu cazarea ( campus/ privat), costurile de trai, Work Permit, testul de limba, plecarea, cum a decurs crearea dosarului si ce oferta ati primit, etc. Firrrre away! ^^

Vizualizări: 1768

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Buna. Am trimis aplicatia si daca iau IELTS-ul cu 6 si BAC-ul cu peste 8 indeplinesc toate cerintele pt Essex. Eu am aplicat pt a studia marketingul, tu?

Buna, Anca!! ^^  Si eu am aceleasi conditii puse din partea lor. Eu am optat pentru Modern Languages with Professional Skills. Eu am si CAE, dar pe care, dat fiind circumstantele atenuante, l-am luat cu C doar. Daca trebuie sa mai dau testul de limba inca o data nu stiu ce aleg intre CAE si IELTS. Cand dai testul?

Am zis sa il dau in martie la Bucuresti. Eu din cate am auzit IELTS-ul e mai usor.

Am mai auzit si eu pareri cum ca IELTS e mai usor..dar mie mi se pare ca tot materialul pt fiecare examen e tehnic si stiintific. Faci pregatire cu cineva? Eu iti doresc sa-l iei cu cea mai mare nota si mult spor la invatat!! :D

Multumesc si bafta si tie. Da fac pregatire de prin august si din carti speciale pentru IELTS. Ai aplicat doar la Essex sau si la alte facultati?

Mersi!! Am primit oferte de la Essex, Salford, Portsmouth, Coventry si mai astept de la Aberdeen, dar care au spus ca cel mai probabil dupa 15 ianuarie. Eu pe Essex ma bazez, acolo vreau sa merg. Tu?

Eu sincer inca ma mai gandesc ce sa aleg. Am mai primit oferte de la Portsmouth, Coventry, Worcester si Birmingham City.

Felicitari!! :D Pai mai ai timp sa te hotarasti. Cine stie, poate toamna viitoare ne prinde colege. Iti urez,din nou, succes la examem si in tot anul scolar. Daca mai aflu ceva postez aici, ne auzim aici pe forum :)

Ok. Mi-a facut placere sa vorbim.

Si eu am fost admis la Essex dar nu stiu ce sa aleg...Si am nevoie de niste oameni cu care pto vorbi..As avea mare nevoie de ajutor...

Hello! Ai reusit sa iei legatura cu cineva din Essex? Si eu am fost acceptat, dar nu stiu cum  sa fac cu cazarea, sa ma duc la privat sau sa optez pentru camin?

eu merg la Marketing. Tu la ce ai aplicat?