A primit careva raspuns de la una dintre facultatile din Danemarca ?

Vizualizări: 18753

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Bac-ul l-am dat de ceva timp, deci are legatura cu optiunile, oricum raspunsul trebuie sa-l dau pana in 28 iunie, pana atunci astept si de la TEKO raspuns.

Succes!

Buna,

Tocmai am fost acceptata la CBA, Computer Science. Cine mai merge acolo? Voi ati gasit cazare?

e cineva care a aplicat la Computer Science Zibat Roskilde??? Ati primit raspuns??? :D

A primit cineva raspuns de la Zibat??? :|

Raspunsurile de la zibat au venit in urma cu 2 luni, deci daca n-ai primit nimic inseamna ca n-ai fost admisa..have a nice day :)

ma refer la scrisorile finale 

Am fost acceptat la IBA si nu am gasit inca cazare .Daca a mai fost cineva accceptat sau este deja acolo sa imi dea un mesaj.Multumesc

incearca sa iti faci cont pe lejebolig.dk si pe boligportal. va trebui sa platesti dar sigur gasesti

Pe Boligportal si lejeportal gasesti...dar nu in perioada asta. Eu mi-am facut cont de o saptamana si am trimis peste 20 de cereri de apartament si nu am primit nimic.....or fi site-urile bune dar nu in perioada asta cand toti studetii isi cauta chirie. Oricum merita incercat...poate sunteti mai norocosi decat mine:)).

Daca aveti timp sa asteptati 1-2 luni sigur gasiti, dar pentru ceva urgent sansele sunt mici.

Good luck;)

probabil depinde si de oras

Pai sigur de pinde de oras...asa e situatia in Copenhaga.... in restul oraselor din ce am inteles de la altii te descurci si fara site-urile astea...dar probabil e mai usor cu ele....ideea e ca poti si fara:)).

Am o prietena care si-a gasit cazare in copenhaga si vrea sa imparca cu cineva camera de camin. Cateva detalii chirie 5125dkk care se imparte la 2, camera are 42m2 cu baie si bucatarie proprie, situata in Amager. Daca cunoasteti o fata care ar vrea sa stea cu Alexandra si stiti ca e ok va rog sa imi spuneti. Mutarea in camera ar fi de la 15 Sept.

Ea e studenta la master si cauta DOAR fata ca si colega de camera, ar fi de preferat o fata care stie sa aibe grija de ea gen sa faca curat, sa faca mancare, sa fie curata etc.

Alexandra nu a aplicat prin edmundo, si m-a rugat sa o ajut. 

Astept mesaje pe emailu kapparulz@yahoo.com

sau FB: Radu Kapparulz