Buna,

Deschid acest topic pentru cei care vor sa aplice in Marea Britanie incepand cu anul scolar 2013-2014, sa facem schimb de cunostinte si experiente.

Incep eu: Ma intereseaza ca specializari Tourism, Hotels management, Hospitality. Nu m-am hotarat inca ce facultate sa aleg pentru firm choice, dar printre preferinte am Porstmouth, Salford,  Coventry, UCB(care din pacate nu colaboreaza inca cu Edmundo), Westminster.

Vizualizări: 13661

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Buna ziua !

Am si eu o dilema si nu m-ar deranja niste opinii de la voi :D ! 

Am de ales intre Edinburgh Napier , Robert Gordon si Northumbria , la toate specializarea topografie :D !

La Napier imi cer 6.5 la Gordon 8.4 iar Northumbria 8.0 (media la bacalaureat )

Trebuie sa aleg doua si nu stiu pe care , nu stiu daca sa pun una din Scotia si una din Anglia sau ambele din Scotia . Voi ce ziceti ce ati pune ?

Va multumesc  !

Ar trebui sa iei in considerare faptul ca in Scotia nu platesti tuition fee iar in Anglia ai imprumut pe cap. Edinburgh e capitala ... deci costurile sunt cam mari acolo. Acuma depinde si de cum te simti in legatura cu BAC-ul :) ai putea sa pui firm una care cere nota mai mare si ca a2a optiune sa o pui pe aia cu 6.5. In orice caz bafta!

Buna,

Eu am terminat facultatea de psihologie in cadrul Universitatii Spiru Haret, in urma cu 2 ani si nu am nici un atestat de cunoastere a limbii engleze (IELTS, TOEFL, CAMBRIDGE).

Vreau sa urmez un program de master in psihologie, in Marea Britanie, mai exact in Londra (deoarece doar in Londra as avea cazarea asigurata). Care credeti ca ar fi sansele de reusita la admitere, avand in vedere ca am terminat la Spiru Haret?

Imi puteti spune va rog cum as putea lua legatura cu un consilier, am mare nevoie de ajutor. As dori sa discut cu un consilier de la EDMUNDO intru-cat abordarea celor de la SAAC nu m-a incantat deloc.

Multumesc,

Andreea

Buna! 

Sunt studenta la University of Portsmouth la Computer Games Technology. Daca aveti careva intrebari in legatura cu faculta, ask ahead! Am si cazare din septembrie: 2 camere, 280 lire / luna fara facturi, zona linistita, am stat aici de cand am ajuns in Anglia ( septembrie anul trecut) si chiar sunt foarte ok proprietarii. Strada e Ewart Road daca vreti sa vedeti pe unde e. E departe de facultate insa este bus si abonamentul e 200 / an universitar fara vacante. 

Daca vreti sa luati legatura cu mine scrieti pe facebook https://www.facebook.com/bea.b.noemi .

O zi buna , 

Bea

sweet!

Merge!