Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Buna,

Deschid acest topic pentru cei care vor sa aplice in Marea Britanie incepand cu anul scolar 2013-2014, sa facem schimb de cunostinte si experiente.

Incep eu: Ma intereseaza ca specializari Tourism, Hotels management, Hospitality. Nu m-am hotarat inca ce facultate sa aleg pentru firm choice, dar printre preferinte am Porstmouth, Salford,  Coventry, UCB(care din pacate nu colaboreaza inca cu Edmundo), Westminster.

Vizualizări: 13716

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Maria, care este domeniul pe care mergi?:) Si respectiv facultatile daca te-ai gandit deja...

finante; essex :D

Bafta! Ai dat vreun test de limba?

nu, urmeaza Ielts; bafta si tie, tu unde vrei si ce profil?

Hospitality Management, si poate Advertising/Marketing .. UCB, Portsmouth, Westminster..  dai Ielts acum in iarna?

Nu m-am hotarat cand dau testul, cred ca in momentul in care o sa ma simt pregatita :D...tu in iarna il dai, nu?

Dap, in iarna. Sper sa fie bine. Sunt plina de emotii inca de pe acum:))

Te cred ;))...si eu, dar o sa fie bine, avantajul este ca ne-am hotarat din timp

As fi vrut totusi sa fi dat testul anul trecut. Era mai usor, nu era in acelasi an cu bacul... dar m-am pus pe munca si trebuie sa-l iau:)) 

Salut:D    şi eu mă gândesc la Marea Britanie, tot pentru anul şcolar 2013-2014. Caut ştiinţe politice, drept, relaţii internaţionale.  :D daca poate cineva să imi recomande ceva drăguţ, aş fi recunoscător:D    am studiat oferta şi am câteva opţiuni

Cel mai bine ar fi sa te uiti aici http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings/ , iti alegi subiectul si vezi care sunt cele mai bune in domeniul tau :) Care sunt optiunile tale pana acum? 

Buna Andrei, am gasit ceva care poate o sa te ajute:

http://edmundo.ro/ofertare/index.php?page=oferta&utm_source=Jan...

Spune-mi daca ti se deschide site-ul :)

Apropo, de unde sunteti? ( ma refer la toti de aici )

Si din punctul meu de vedere ar fi bine sa studiezi ofertele de la: Essex, Aberdeen si Coventry pentru ca au avantajul de a nu fi localizate in locuri extrem de aglomerate, si crede-ma nu vrei sa mergi intr-un oras mare unde sa te duci din nord in sud platind extrem de mult pentru autobuz si unde preturile sunt mult mai mari + ca aceste universitati au si locuri bune in topul din 2012 :D