Buna,

Deschid acest topic pentru cei care vor sa aplice in Marea Britanie incepand cu anul scolar 2013-2014, sa facem schimb de cunostinte si experiente.

Incep eu: Ma intereseaza ca specializari Tourism, Hotels management, Hospitality. Nu m-am hotarat inca ce facultate sa aleg pentru firm choice, dar printre preferinte am Porstmouth, Salford,  Coventry, UCB(care din pacate nu colaboreaza inca cu Edmundo), Westminster.

Vizualizări: 13702

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Nope, acum in iarna dau. As vrea CAE, dar acum m-am gandit si la IELTS..  o sa ma hotarasc saptamanile astea. Sa lucrez un pic si dupa IELTS si sa vad cum e, dar personal, mi s-a parut cam ciudat:D

ti s-a parut greu?

Si eu vreau sa aplic la Jurnalism, dar ma mai gandesc unde. In general, Salford, Woncester...ma ma gandesc zilele astea.

Aaa, da da...Eu una o sa incep pregatirea pentru IELTS.

Cand vrei sa il dai?

In iarna, cel mai probabil.

Sfatul meu e sa te apuci de pregatire cat mai repede:)

O sa incep de saptamana asta chiar. Am cateva modele de teste descarcate si sa vad ce si cum :)

Daca ielts e ciudat...stati sa vedeti toefl.

Initial am vrut sa dau TOEFL, dar nu am vazut niciun subiect sa pot sa ma pronunt:))

A luat cineva legatura pana acum cu vreun consilier? As avea nevoie de niste raspunsuri si ajutor pentru aplicatie :D

Buna feteleor, o sa aplic si eu pentru anglia, sper sa avem noroc; va sfatuiesc sa luati cat mai repede legatura cu un consilier :)

Si inca ceva, in caz ca va intereseaza:

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

Un top al universitatilor...puteti sa va faceti o idee despre ce loc ocupa si gradul de satisfactie al studentilor :)

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017