Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Buna,

Deschid acest topic pentru cei care vor sa aplice in Marea Britanie incepand cu anul scolar 2013-2014, sa facem schimb de cunostinte si experiente.

Incep eu: Ma intereseaza ca specializari Tourism, Hotels management, Hospitality. Nu m-am hotarat inca ce facultate sa aleg pentru firm choice, dar printre preferinte am Porstmouth, Salford,  Coventry, UCB(care din pacate nu colaboreaza inca cu Edmundo), Westminster.

Vizualizări: 13716

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Nope, acum in iarna dau. As vrea CAE, dar acum m-am gandit si la IELTS..  o sa ma hotarasc saptamanile astea. Sa lucrez un pic si dupa IELTS si sa vad cum e, dar personal, mi s-a parut cam ciudat:D

ti s-a parut greu?

Si eu vreau sa aplic la Jurnalism, dar ma mai gandesc unde. In general, Salford, Woncester...ma ma gandesc zilele astea.

Aaa, da da...Eu una o sa incep pregatirea pentru IELTS.

Cand vrei sa il dai?

In iarna, cel mai probabil.

Sfatul meu e sa te apuci de pregatire cat mai repede:)

O sa incep de saptamana asta chiar. Am cateva modele de teste descarcate si sa vad ce si cum :)

Daca ielts e ciudat...stati sa vedeti toefl.

Initial am vrut sa dau TOEFL, dar nu am vazut niciun subiect sa pot sa ma pronunt:))

A luat cineva legatura pana acum cu vreun consilier? As avea nevoie de niste raspunsuri si ajutor pentru aplicatie :D

Buna feteleor, o sa aplic si eu pentru anglia, sper sa avem noroc; va sfatuiesc sa luati cat mai repede legatura cu un consilier :)

Si inca ceva, in caz ca va intereseaza:

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

Un top al universitatilor...puteti sa va faceti o idee despre ce loc ocupa si gradul de satisfactie al studentilor :)