Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Buna,

Deschid acest topic pentru cei care vor sa aplice in Marea Britanie incepand cu anul scolar 2013-2014, sa facem schimb de cunostinte si experiente.

Incep eu: Ma intereseaza ca specializari Tourism, Hotels management, Hospitality. Nu m-am hotarat inca ce facultate sa aleg pentru firm choice, dar printre preferinte am Porstmouth, Salford,  Coventry, UCB(care din pacate nu colaboreaza inca cu Edmundo), Westminster.

Vizualizări: 13716

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Ce bine e sa gasesti pe cineva cu aceleasi preferinte:))

SPer sa se alature cat mai multi:D

Alexandra, tu ai dat vreun test pana acum, gen CAE sau IELTS?

Da, am dat ielts pe 30 iunie si am luat 7.

Super, felicitari! :D A fost greu? intentionez sa ma inscriu pe 25 octombrie ca sa il dau pe 8 decembrie.

Nu a fost chiar greu...mai mult stresant. Trebuie sa fii foarte concentrata pentru ca daca ai pierdut o chestie te panichezi si pierzi mai multe si tot asa. Eu asa am patit la listening, am pierdut 3 intrebari una dupa alta. Altfel nu este greu. O sa vezi ca o sa fie asa ca o fuga, nici nu-l simti. Succes

Merita? Si eu as da, dar mi-e frica, dat fiind ca am picat Cambridge-ul...

Eu zic ca Ielts-ul e mai bun decat CAE...si nu sunt singura care zice asta:)

Deci dintre IELTS CAE si Toefl recomand Ielts. Am facut la meditatii teste din toate, deci stiu ce spun :).

Cel mai usor e TOEFL, dar e ciudat...

O sa aplic prima data pentru universitati si daca ma accepta o sa dau IELTS :D

Am vazut ca vrei sa aplici anul viitor, ceea ce inseamna ca treci in clasa a 11a, nu? Sfatul meu este sa dai testul de limba anul asta, pentru ca o sa te aglomerezi prea mult in ultimul an. Eu asa am facut si nu te sfatuiesc. Oricum nu vad de ce nu te-ar accepta:)

Nu nu, o sa aplic PENTRU 2013, adica trec in clasa a12a. Ori ca dau acum testul de limba, ori ca il dau in iarna, tot acolo ajung.

Ma gandeam ca aplici la anul:) Multa bafta atunci

Tu ai dat vreun test?