Buna,

Deschid acest topic pentru cei care vor sa aplice in Marea Britanie incepand cu anul scolar 2013-2014, sa facem schimb de cunostinte si experiente.

Incep eu: Ma intereseaza ca specializari Tourism, Hotels management, Hospitality. Nu m-am hotarat inca ce facultate sa aleg pentru firm choice, dar printre preferinte am Porstmouth, Salford,  Coventry, UCB(care din pacate nu colaboreaza inca cu Edmundo), Westminster.

Vizualizări: 13699

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Ce bine e sa gasesti pe cineva cu aceleasi preferinte:))

SPer sa se alature cat mai multi:D

Alexandra, tu ai dat vreun test pana acum, gen CAE sau IELTS?

Da, am dat ielts pe 30 iunie si am luat 7.

Super, felicitari! :D A fost greu? intentionez sa ma inscriu pe 25 octombrie ca sa il dau pe 8 decembrie.

Nu a fost chiar greu...mai mult stresant. Trebuie sa fii foarte concentrata pentru ca daca ai pierdut o chestie te panichezi si pierzi mai multe si tot asa. Eu asa am patit la listening, am pierdut 3 intrebari una dupa alta. Altfel nu este greu. O sa vezi ca o sa fie asa ca o fuga, nici nu-l simti. Succes

Merita? Si eu as da, dar mi-e frica, dat fiind ca am picat Cambridge-ul...

Eu zic ca Ielts-ul e mai bun decat CAE...si nu sunt singura care zice asta:)

Deci dintre IELTS CAE si Toefl recomand Ielts. Am facut la meditatii teste din toate, deci stiu ce spun :).

Cel mai usor e TOEFL, dar e ciudat...

O sa aplic prima data pentru universitati si daca ma accepta o sa dau IELTS :D

Am vazut ca vrei sa aplici anul viitor, ceea ce inseamna ca treci in clasa a 11a, nu? Sfatul meu este sa dai testul de limba anul asta, pentru ca o sa te aglomerezi prea mult in ultimul an. Eu asa am facut si nu te sfatuiesc. Oricum nu vad de ce nu te-ar accepta:)

Nu nu, o sa aplic PENTRU 2013, adica trec in clasa a12a. Ori ca dau acum testul de limba, ori ca il dau in iarna, tot acolo ajung.

Ma gandeam ca aplici la anul:) Multa bafta atunci

Tu ai dat vreun test?

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14