O sa pun aici in mare, cam cat am cheltuit eu in primele luni acolo. Costurile astea sunt strict personale si va pot ajuta sa va faceti o idee, dar fiecare are propriul sau stil de viata care influenteaza cum, cat si cand se cheltuie banii. Am si o lista mai detaliata, dar se pare ca nu pot
sa o postez pe forum. Astept intrebari daca aveti.

Cazare (avans si prima rata)             - 1046 £
Carti (3 carti)                                    - 114 £
Cadouri (pentru acasa)                     - 77 £
Bicicleta (+incuietoare, lumini)        - 44 £
Telefon (deblocare, cartela top-up)  - 35 £
Mancare + miscellaneous                 - 324 £

Total                                                 - 1640 £

A doua rata de cazare in ianuarie     - 1015 £
A treia rata de cazare in martie         - 560 £

Vizualizări: 6268

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Ce cont trecut in actele de aplicatie? 

Iti iei ce suma vrei tu. Dar daca vrei sa aplici pt permisul de munca ar fi bine sa ai macar 1000 de lire in cont ca sa arati ca ai cu ce sa te intretii. :)

Tudor am si eu mai multe intrebari ptr tine. Stiu ca esti la Sheffild in primul an sau 2? Pe ce profil esti? Ce cheltuieli ai pe luna? Este grea facultatea(ma refer daca ai timp sa mergi si la facultate si sa ai si un job in cazul ca baiatul meu va merge la aceasta facultate acum este in clasa a 10). Multumesc anticipat, poate o sa mai am intrebari ptr tine mai tarziu cand ne apropiem de inscriere daca o sa-ti faca placere sa-mi raspunzi.

Buna, cazarea la camin se plateste numai in rate pt mai multe luni, nu se poate si lunar?

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017