Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017

Hey  you all, 

Avand in vedere ca  este  deja luna Iulie, ma gandeam ca  poate mai este cineva interesat de colegi de casa/apartament.

Din informatiile pe care  le-am  obtinut, cazarea la privat este cu 30%- 40% mai ieftina decat cea oferita  de universitate.

Eu voi incepe anul acesta  ca boboc,  la Coventry University, impreuna  cu inca  o amica. 

Cine este interesat ,sau detine mai multe detalii despre cazare, va rog  sa lasati  un comment , sau un mesaj in privat.

Va multumesc,

Daniel , B

Vizualizări: 2200

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Buna! si eu caut cazare, cu inca 2 tipe. Din cate stiu va fi organizata o intalnire in Bucuresti, in urmatoarele zile cu toti studentii care au aplicat la Cov. Vom afla mai multe info despre cazare, acolo.

a avut loc intalnirea? 

Salut !
Si eu cu inca un prieten cautam cazare :)
Pana acum am gasit cate ceva, dar pare cam scump.

Salut Bogdan,

Sunt destul de scumpe  cazariile din ce am vazut pe net, eu am gasit in jur de (1000 - 1400 )  de lire pe luna pe casa. cu 4-5 camere.  

Daca ne-am aduna   4-5 persoane  ar fii ok, in schimb  am gasit si preturi mai ok,  dar la  30-40 de minute cu  autobuzul de universitate. Ultima data cand am cautat gasisem o casa destul de ok la 15 minute de mers pe jos de universitate , cu 800 de lire 4 camere .  

Un grup de 4-5 suna bine ! Pe facebook este un grup cu studenti in cautare de cazare si la un moment dat ne gandeam chiar sa ne si comasam cate doi intr-o camera ca sa mai scutim din pretul cazarii.
Pai daca vrei am putea forma un grup si vedem ce putem gasii :) bine momentan stai sa vina duminca:)) si sa luam rezultatele la bac:))

Da dc nu,  chiar am putea forma un grup si asa ne  largim   perimetrul de cautare si iesim si mai  ok la cazare.  

Eu am scapat de bac si de tot.  o sa merg la pre-departure , in rest mai am decat sa caut cazare  impreuna cu amica mea;)

Bafta la aflarea rezultatelor;)

Gata si bacu` :D Am trecut cu bine si de asta xD
Acum pot sa incep sa caut cazare :D
Am eu o propunere xD:)) noi pe facebook avem un grup de persoane care cauta cazare si sunt 2 fete ce se duc in Anglia sa vada live ce si cum,dar noi vrem sa ne comasam cate 2 in camera ca sa iesim mai ieftin:)) Asa ca daca tie si amicei tale va surade ideea, da-mi un semn si va bag in grupul ala :D

Salut Bogdan, 

Felicitari!!!!!   grupul   de care zici de pe fb   e ok, si faptul k cineva va fii in anglia pentru a vedea la fata locului suna si mai bine, dar     totusi asta cu dormitul cate  2 in camera  , nu suna bine. Eu si amica, am prefera     sa avem camere separate. 

+  nush daca   propietarul va lasa  k intr-o camera sa doarma   2  persoane.

Buna Valeria,

Casute, am mai gasit si eu pe langa universitate, dar sunt destul de scumpe , treb sa formam un grup , si asa putem iesii mai ieftin cu chiria.

Daca  mai  gasesti ceva interesant, te rog sa postezi aici, sau putem vorbii in privat, pe un messenger, samd.

Imi lasi si mie un mesaj cu id-ul tau de mess, te rog?

Buna! Eu si inca un prieten cautam cazare in Coventry. Si noi am vrea camere separate. Poate gasim ceva impreuna?

Buna Raluca ,   de ce nu,   un grup  de persoane este bine venit.:D.    

Iti las id-ul meu  si  vorbim  mai multe in privat. : cr4zzy_loop@yahoo.com