Cine aplica anul acesta pentru anglia?

Vizualizări: 46968

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

La greenwich m-am hotarat si eu in proportie de 80% sa spunemOricum nu prea ma iau dupa league table,nu stiu de ce dar nu ma pot baza pe ele.Astept sa vad ca am facut booking pentru MIddlesex si Greenwich in a doua saptamana din ianuarie.POate fiind acolo ma hotarasc mai usor:D...Oricum eu am vrut sa fiu in Londra,de asta am si ales aceste facultati.

si eu am fost prin Aprilie la Londra, am vizitat UCL-ul si Queen mary, mi-au plăcut foarte tare :) sincer, dacă ești o persoana activa pot sa zic ca Londra e orașul pentru tine .. Dacă ești mai calma si nu îți place viața agitata si aglomerata .. Nu e alegerea cea mai ok. E un oraș destul de populat, mulți turiști, e un fel de musuroi de furnici

Andreea imi poti lasa si mie id tau de messenger sa mai vb.referitor la Greenwich University?:*

buna, ai ajuns la Greenwich pana la urma? este ok facultatea?

A primti cineva raspuns de la Aberdeen ? Mai aplica cineva la Computer Science ?

Nu cred ca cei de la Aberdeen au inceput sa faca deciziile. Mai ales ca sunt in vacanta de cateva zile, probabil vom auzi ceva de la ei dupa 15 ianuarie. Am aplicat ptr English.

Depinde la ce profil ai aplicat, adica nu e vorba de toata universitatea, raspunsurile se dau in fuctie de numarul de locuri si numarul de aplicanti la o anumita facultate.. Deci daca cineva a primit sau nu raspunsul depinde de profilul la care a aplicat :)

@Mirel te-ai interesat de cazare ?

Sincer.. inca nu. Cred ca pentru primul an campusul ar fi cea mai buna optiune. Asta vara Aberdeen era first choice dar nu cred ca mai e. La ce alte univ ai mai aplicat? Eu am mai trimis ptr English/Enligh Literature la Glasgow (offer), Edinburgh, Dundee si Aberdeen

Portsmouth Essex si Coventry am primit de a 2 conditionate dar astept raspuns de la Abderdeen

Salut! Vreau sa aplic si eu, ma invata cineva cum?

Ce tarziu te-ai decis sa aplici ... Cred ca cel mai problematic o sa iti fie sa faci rost de foaia matricola si o scrisoare de recomandare de la un profesor.. asta daca esti in clasa a 12a, daca nu, nu cunosc procedura