Cine aplica anul acesta pentru anglia?

Vizualizări: 47005

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Stiu. Am zis doar cele mai probabile. Lista o s-o mai reduc si dupa ce apuc sa discut cu un consultant.

Buna Paul,

Am cautat email-ul tau in baza noastra de date si nu am gasit nimic, poti te rog sa ii trimiti un email direct consilierului Cristina Voinea ( cristina.voinea@educativa.ro ) ca sa fim siguri ca ajunge email-ul la noi? Ai trimis cumva la edmundo@educativa.ro ?

O seara frumoasa,

Pe edmundo@educativa.ro, da. Probabil s-a pierdut pe drum. Multumesc mult.

Imi pare sincer rau... te rog trimite-i un email Cristinei si o sa te ajute ea sa aplici :)

O seara frumoasa,

Adina Cristescu

Nu e absolut nicio problema. Bine ca am scris pe forum si s-a rezolvat problema. Multumesc mult inca o data.

Cu mare placere :) Somn usor!

Adina Cristescu

Salut,

Am trimis și eu acum ceva timp un mail cu câteva întrebări, dar tot pe edmundo@educativa.ro și nu mi s-a răspuns. Să trimit pe altă adresă(din cele postate anterior)?

Oricum, voi da o fugă și la RIUF și o să vin și la standul vostru pentru a afla mai multe. :)

Posteaza aici intrebarile, poate te putem ajuta noi. ;)

Multa bafta,

Tudor

M-a contactat deja un consilier EDMUNDO :)

Mulțumesc oricum, Tudor!

Eu ma gandesc la Bradford - Business Economics sau Business and Management Studies, dar nu sunt inca sigura.
As dori informatii despre modul cum trebuie sa aplic pentru Universitatea din Coventry(computing):care sunt taxele anuale, cum trebuie sa aplic, ce trebuie sa contina dosarul pe care trebuie sa-l trimit. A m informatii contradictorii si nu stiu ce sa fac, sunt in clasa a XII-a si nu mai am mult timp la dispozitie.Ma puteti ajuta?

La dosar iti trebuie:

- diplome de la activitati extrascolare si concursuri (the more the better) :) 

- foaie matricola

- 2 scrisori de recomandare

- certificat de limba pe care-l poti atasa ulterior daca nu-l ai (CAE, CPE, IELTS, TOEFL)

Anul acesta nu stiu cat este Tuition Fee-ul, probabil undeva intre 7000-9000lire/an. Dar poti face un imprumut guvernamental pe care-l returnezi dupa ce incepi sa lucrezi si castigi >21000lire/an

http://studentfinance-yourfuture.direct.gov.uk/

- personal statement http://ucas.com/students/applying/howtoapply/personalstatement/

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017