Cine aplica anul acesta pentru anglia?

Vizualizări: 47001

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Imi poate spune cineva in ce perioada pot da IELTS ?

2011

Date de inscriere

Date examene in Bucuresti Date examene in alte orase

septembrie

14 - 15 iulie

si 11 - 12 august

24 septembrie

octombrie

25 - 26 august

8 octombrie in Cluj

octombrie

8 - 9 septembrie

22 octombrie

noiembrie

22 - 23 septembrie

5 noiembrie

noiembrie

3 - 4 octombrie

17 noiembrie in Timisoara si Iasi

decembrie

20 - 21 octombrie

3 decembrie

2012

Date de inscriere

Date examene in Bucuresti

Date examene in alte orase

ianuarie

8 - 9 decembrie

21 ianuarie

februarie

8 - 9 decembrie

9 februarie in Cluj si Iasi

februarie

5 - 6 ianuarie

18 februarie

martie

26 - 27 ianuarie

10 martie

martie

16 - 17 februarie

31 martie in Timisoara

aprilie

8 - 9 martie

21 aprilie

mai

11 - 12 aprilie

26 mai

iunie

17 - 18 mai

30 iunie

iulie

7 - 8 iunie

21 iulie

Multumesc, Tudor !
E cineva pentru Glasgow ? :)

Eu am aplicat la Glasgow, dar imi cer cam mult. Nu m-am hotarat inca ce uni sa aleg, dar Glasgow e printre ele inca...TU?

edinburgh , dundee? nimeni? :/

Mi-au cerut 9 la Bac si 6.5 la IELTS. Mai am de dat testul de limba in mai (probabil) si posibil sa aleg Glasgow. Am mai aplicat ptr Aberdeen si Dundee (le-am ales ca sa am o univ sigura la care as intra) Glasgow ca second choice si Edinburgh ca first. In ianuarie am mai adaugat o univ - St Andrews. Pana acum am un singur raspuns. Poate pana la sfarsitul lui martie aflu toate deciziile. Ce ti-au cerut cei de la Glasgow? La ce ai aplicat .(Eu ptr Literatura Engleza) 

Deci am aplicat la Portsmouth, Essex, Birmingham, Glasgow si Leeds si am primit raspuns de la primele 4. Glasgow mi-au cerut 9.5 la BAC (Accounting & Finance) si 6.5 la IELTS, dar eu o sa dau TOEFL`ul peste 2 saptamani. Celelalte au fost mai blande cu mine. Portsmouth mi-a cerut 8.75 la BAC, Essex 8 (spre mirarea mea), si Birmingham 9. 

Deocamdata nu prea m-am hotarat. Am cam renuntat la ideea de a merge la Glasgow pt ca nu sunt sigur ca o sa iau 9.5 si nu pot sa-mi asum asa riscuri. Cred ca o sa aleg Birmingham sau Portsmouth ca FIRM, si Essex - INSURANCE. 

Ce test de limba dai? 

Voi da IELTS si am decis sa-l las pentru aprilie-mai. Au fost destul de zgarciti cei de la Glasgow la oferta din cate vad. Am mai citit pe thestudentroom si erau mai multi care au avut probleme cu nota ceruta la examenul final si au dat mail la univ si li s-a micsorat un pic nota. 

Am o prietena care a aplicat ptr 2011 la Goldsmiths la Sociologie si i-au cerut 10 la Bac (nu a accpetat oferta lor pana la urma dar a fost destul de ciudat mai ales ca univ nu e cotata printre primele) si oferta a fost ca nu-i dea unsuccessful. Nu cred ca e si cazul la Glasgow dar poate dai un mail :-?  

Si ce sa le zic in mail`ul ala? Pare cam ciudat...Daca mi-ar pune macar 9..ar fi FIRM 100%

mda.. si eu sunt curioasa de Edinburgh.. Spre mirarea mea Birmingham mi-a cerut doar 8 la BAC O.o (games development) 

La Edinburgh.. eu incep sa-mi iau gandul :))) intra putini :( la programul meu din 1300 de aplicanti.. eu noroc cel mult 300. 

Dar ceva de genu' e si la Glasgow. Sper doar sa fie Ok in final (Sunt multumit de dosar). De la Dundee ai auzit ceva? 

Mi-au dat mesaj pe mobil cand am aplicat sa ma anunte ca voi primi vesti de la ei repede... au trecut mai bine de 3 luni :))) 

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14