Cine aplica anul acesta pentru anglia?

Vizualizări: 47001

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Nu, consilierii au trecut la numele lor Consilier Edmundo.
sunt noua pe aici, mai fac si unele confuzii:d. Tu cu ce medie ai luat bacul?
9.4
Bravo ! si cat platesti taxa?
Eu am prins taxele alea vechi, mult mai mici. Platesc 3375/an si am facut imprumut pt taxele de scolarizare.
E aiurea ca s-au marit taxele atat de mult... dar printr-un imprumut ar fi cat de cat convenabil...

Am impresia ca o sa fie mai multe burse de la anul. 

Am avut intalnire miercuri cu cei de la Admission's Office si erau ingrijorati ca n-o sa mai vina la fel de multi romanii anul asta. S-ar putea sa ofere ceva burse, suport financiar, I don't know.

Buna Diana,

Testul de care cred ca ai auzit este valabil pentru partenerii nostrii din Danemarca :)

O seara frumoasa,

Pai pana la anul, pana o sa merg eu, I hope sa faca ceva ! Ce test de limba ai?
CAE.
Cam care este media cheltuielilor lunare ? Ma refer la cazare, mancare , transport, carti...etc. Sa stiu cel putin daca pe -ai mei ii tin buzunarele...

Eu cheltui cam 600lire/luna si asta cuprinde mancare,cazare si iesiri in oras. De transport nu am nevoie pt ca stau in centru. Fac 10minute pana la cea mai indepartata locatie unde am cursuri. Iar in privinta cartilor, fiind la Software Engineering n-am avut nevoie de nici o carte. Cam tot ce am nevoie gasesc la biblioteca sau pe net. 

Pe la alte cursuri probabil vei avea nevoie de carti. Eu mi-am ales germana ca optional si a trebuit sa imi cumpar carte. Am dat 22lire pe ea noua. Dar a fost greseala mea pt ca m-am grabit. Daca ai rabdare sa cauti gasesti carti ieftine de la studentii de anul trecut.

Dar poti sa iesi mai ieftin daca iti iei o cazare mai ieftina. Eu dau destul de mult pt ca am vrut sa am baie proprie. Camerele standard (cu baie la comun - 4-6 persoane) sunt vreo 80lire/sapt aici in Sheffield.

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14