Cine aplica anul acesta pentru anglia?

Vizualizări: 47001

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Dar nu iti faci singura tigarile? Am vazut pe la altii ca isi cumpara tutunul, foite si filtre, si isi fac singuri tigarile. Cu vreo 2 sau 3 lire (dar parca 2 lire) isi fac in jur de 30 de tigari. :)
Apropo de tigari. IUBESC UK-ul pt faptul ca nu se fumeaza in baruri si cluburi. :D

Deci o camera cu baie comuna ar costa 320lire/luna? Restul de 280 lire mi-ar ajunge sa ma descurc cu cheltuielile ?. Cu mancarea cum procedezi ? Mananci in oras sau iti pregatesti tu cate ceva?Ca daca trebuie sa-mi pregatesc eu...mor de inanitie.

Eu pe mancare, telefon si iesit in oras cheltui cam 200/luna. Luand in considerare faptul ca mananc destul de des in oras. Daca as sti sa gatesc as iesi mult mai ieftin. 

Chiar ieri am vorbit cu o prietena de la alta universitate si cica ea cheltuie 50-70lire/mancare/luna. Dar face mancare gatita si nu mananca aproape niciodata in oras.

E dificil CAE ?
Da. Din punctul meu de vedere este mult mai greu sa iei A la CAE decat 6.5 la IELTS.
Daaaaaaaa, eu acum in Septembrie am dat IELTS si la luat 6,5 si nu mi s-a parut greu, dar m-am grabit si am gresit!Pe cand pt CAE cu A, tb sa stii engleza foarte bine + multa gramatica la use of english!
Eu am luat CAE-B cu 78 de puncte, fara 2 puncte nu am luat A. Acum trebuie sa dau si IELTS.
Stiu, e foarte frustrant. Si macar daca ar scrie pe diploma ca ai luat B cu 78, dar de unde...
Depinde de profil si universitate. Spre exemplu, mie cei de la Portsmouth nu-mi acceptau CAE-ul decat daca as fi avut A.

Nu scrie decat ca am luat B. Pentru 2 puncte trebuie sa dau alt examen, alti bani, alta distractie. Tu la ce universitate esti? Si cum ti se pare viata de student in U.K? Ti-a fost greu sa te obisnuiesti acolo?

Eu sunt la University of Sheffield. E foarte fain aici. Programul e foarte lejer. Am 18-19 ore pe saptamana. Vremea e muuult mai buna de cat ma asteptam. Ploua destul de rar si sunt showers, cum le zic englezii. Adica ploua putin, 5-10 minute. Pana acuma n-a fost nevoie de umbrela. :) 

Ce nu-mi place e ca orasul e un deal si o vale. Desi distantele nu sunt foarte mari te termina urcatul. 

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14