Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Activitatea Recentă

Danc Andrada Lorena a lăsat un comentariu pentru Anca Stadler
"Buna , imi poti lasa o adresa de messenger ? Pentru a iti adresa cateva intrebari despre universitatea Sufolk ?"
Iul 23
Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017
Cine aplica anul acesta pentru anglia?

Vizualizări: 47083

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

ultima data de aplicare este 15 ianuarie nu? si atunci media de la bac cand se mai ia in calcul?

Da, 15 ianuarie este deadlineul. 

Pe baza a 2 scrisori de recomandare, eseu personal, diplome si foaia matricola vei primi o oferta conditionala ceea ce inseamna ca iti vor cere sa iei o anumita nota la BAC. Daca indeplinesti conditiile cerute oferta conditionala se transforma in unconditional offer ceea ce inseamna ca esti student.

Buna Georgiana,

Daca vrei informatii mai specifice despre procesul de aplicatiei poti sa ne scrii oricand :) Adresa este edmundo@educativa.ro si te putem ajuta cu placere.

O seara frumoasa,

aha. si in afara de taxa anuala exista si o taxa de inscriere cumva?
Da. Nu este o taxa a celor de la EDMUNDO ci a celor de la UCAS. Daca aplici doar la o universitate/curs platesti 11 lire daca aplici la 2-5 universitati/cursuri te costa 22GBP.
in legatura cu cazarea.. cunosti cu aproximatie niste preturi?
In Londra preturile sunt mai mari. Eu sunt in Sheffield si aici e intre 80 si 120 lire/saptamana.
alaturi de tot ce mi-ai spus ca trebuie sa contina aplicatia, nu este obligatoriu un test de limba nu?
In prima faza nu. Dar trebuie sa adaugi un test de limba care sa fie acceptat de universitate pana in August. Altfel pierzi locul

Am inteles de la un consilier care a venit si ne-a prezentat in liceu ca universitatile care se afla in parteneriat cu EDMUNDO, accepta si un test pe care il dati voi.. in caz ca nu avem celelalte teste .. este adevarat?

Cred ca esti putin confuza. :)) Eu nu lucrez pt EDMUNDO, nu fac parte din STAFFUL lor. Sunt student in primul an in UK si am fost ajutat cu aplicatia de cei de la EDMUNDO anul trecut. 

Anul trecut, testul respectiv nu era acceptat de nici o universitate din UK. Este valabil pt universitatile din Danemarca. Anul asta nu stiu cum e exact dar presupun ca e la fel.

aaa:))) ups :d mi-ai lasat impresia ca esti consilier la ei :D