Cine aplica anul acesta pentru anglia?

Vizualizări: 47001

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

hmm.. m-am gandit la coventry:)
Eu aplic anul acesta la Manchester,Leeds,Aberdeen,Portsmouth si King's

e bun:) nu sti cam cat costa pe luna in campus/cazare la coventry siworcester?

Buna Mihai,

Preturile variaza in functie de camin, nu exista un pret orientativ. Daca vrei sa aplici la aceste 2 universitati, trimite te rog un email la edmundo@educativa.ro si un consilier iti va trimite preturile de cazare de la caminele de la aceste 2 universitati.

O zi frumoasa,

Coventry:

320 - cazare privata (nu iti recomand camin), utilitati, net si telefon mobil

120 - maxim mancarea gatita acasa si 1-2 in oras, dulciuri

25-30 - socializare

+alte cheltuileri neprevazute

=============================== ~500 lire / luna

Am uitat , o sa aplic la:Manchester, Coventry, Portsmouth, Hull, Aberdeen. Accounting and finance:)
Eu aplic la Coventry, Essex, Salford, Canterbury si West london - Criminology& Psychology
si eu si eu:D:D Coventry, Middlesex si London Metropolitan University- advertising,public relations,events management,marketing communication(in diferite combinatii)
Leeds, Bedfordshire, UCA, West London, Conventry - Grafica si Advertising, pe cat o posibil o combinatie intre cele doua :)
Eu as vrea pe Media Production la Portsmouth / Coventry / Salford / Birmingham, dar cel mai tentant mi se pare Salford :D

Buna,

Pentru cei care aplica la universitati partenere EDMUNDO si au nevoie de consiliere, de lamuriri sau detalii le stau la dispozitie pentru intrebari.

Silvia (silvia.toth@educativa.ro)

Consilier EDMUNDO

Sunt in clasa a XII-a; am primit deja oferte pentru  a studia arhitectura  si as avea nevoie de cineva care sa ma consilieze pentru aplicatii ( nu stiu daca mai am timp pana pe 15/01/2012).

Am pregatit foaia matricola , am CAMBRIDGE B2( nu stiu daca foloseste ) , lucrez la portofoliu, m-am inregistrat pe UCAS ... CE AR TREBUI SA FAC EXACT  pentru ca nu mai am timp de bajbaieli?

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14