Reteaua tuturor studentilor EDMUNDO

Pleaca. Studiaza. Intoarce-te. Schimba!

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017
Buna seara! As dori sa intreb un student actual al universitatii Essex cum se prezinta locurile de cazare ale studentilor. Multumesc anticipat

Vizualizări: 575

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Nimeni?

Si pe mine m-ar interesa.

Aaa, si daca stie careva cum este private accommodation, nu in camin.

Din ce mi-a spus o persoana poate fi mai ieftin.

Salut !
Exista cazare in campus si la privat  
in campus -  
Turnurile sunt solutia mai ieftina - 65 de lire pe sapt in South Towers si 75 in North Towers

dezavantajul e ca impartiti toaletele (cam 2-4 toalete si 2 dusuri la 15-17 oameni)
avantajul (daca va place viata de noapte si.. petrecerile) e ca e foarte distractiv, de obicei iti faci prieteni rapid prin colegi  

celelalte (South Courts, Quais, Houses) sunt cu baie in camera si mai linistite - daca tineti mult la somnul vostru s-ar putea sa le preferati. Sunt totusi mai scumpe - 102-110 lire pe saptamana

La privat e mai ieftin - cam 250 de lire pe luna dar se adauga si faptul ca trebuie inchiriat pe tot anul. Oricum, iese considerabil mai ieftin (mai ales decat South Courts, Houses, etc.) 

Eu personal chiar acum caut inca un coleg pt casa, daca v-ar interesa, contactati-ma (e-mail - gcozmi@essex.ac.uk)

Sper ca v-am fost de ajutor.
p.s - postul asta se refera doar la Colchester, despre Southend sau East London nu stiu..

Salut!

Si eu caut cazare la privat in colchester, daca este cineva interesat contactati-ma la adresa theo.buhoci@yahoo.com . 

Ms frumos.

nu este obligatoriu sa stai in campus in primul an?
bineinteles ca nu.