Informatii pentru viitorii studenti in UK ! (400)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

vreau sa aplic pt o universitate din strainatate!!!!

buna zioa! ma poate ajuta si pe mine cineva ,spunandu.mi cum  pot aplica la o astfel de universitate,cum intocmesc dosarul de apilcare si c…

Început de Olteanu Mihaela

1 Nov 2, 2010
Răspunsul lui Tudor Sirbu

Banca, telefon si altele

Buna tuturor,Deoarece data plecarii in Anglia la Master se apropie as avea cateva intrebari pentru cei ce au trecut deja prin experienta UK…

Început de Sebastian D.

20 Oct 27, 2010
Răspunsul lui Sebastian D.

Asi vrea sa aflu mai multe

Buna,! numele meu este Florentina si asi vrea mult ca sa pot studia inafara tarii. Am inteles de pe la niste prieteni/colegi ceva de niste…

Început de Vasilovschi Florentina

4 Oct 26, 2010
Răspunsul lui Vasilovschi Florentina

Test Cambridge

In urma examenului de bacalareat la engleza oral ni se elibereaza un "Certificat de competenta lingvistica" care ni s-a spus ca este recuno…

Început de Popescu Mihaela

3 Oct 22, 2010
Răspunsul lui cheti radu

Intrebari legate de COVENTRY UNIVERSITY accomodation...

Buna!Am incercat sa obtin niste informatii postand pe forumul vechi insa am constatat abia apoi ca este inactiv, asadar apelez la voi spera…

Început de Vlad Gratiela Teodora

2 Oct 22, 2010
Răspunsul lui Vlad Gratiela Teodora

PARSONS PARIS School of Art and Design

Buna! Sunt in clasa a 12-a si ma bate gandul sa merg la Parsons Paris school of art and design, dar am cateva nelamuriri... Mi-ar placea fo…

Început de Costin Madalina

0 Sep 30, 2010

Vreau sa ma inscriu la Plymouth..dar nu apartine de EDMUNDO

Am 8.44 media in liceu si 8.16 la BACCe sanse real am de a intra? Entry req. pentru cursul la care aplic sunt: 200 points with a minimum of…

Început de Badea Corneliu Radu

2 Sep 28, 2010
Răspunsul lui Badea Corneliu Radu

Meningita

Salutare, am o intrebare si eu... am citit pe net ca e raspandita meningita prin anglia si ca este un virus destul de serios. Si-a facut ci…

Început de Alex Sorec

3 Sep 8, 2010
Răspunsul lui Alex Sorec

National Express - cod reducere bilet

Salut, Daca inca nu ti-ai rezervat bilet de coach, foloseste acest promotional code pentru o reducere de 10%: SKICLUBTEN Pur si simplu in…

Început de Dragos Stanciu

1 Sep 6, 2010
Răspunsul lui Zavada Simina

A dat cineva testul TOEFL pe 13 august si asteapta raspunsul?

Eu am dat acym pe 13 dar as vrea sa stiu daca totusi nu obtin 80 de puncte , pot face cursuri suplimentare de limba engleza in cadrul Unive…

Început de Cristina Zidaru

0 Aug 16, 2010

Alatura-te studentilor EDMUNDO!

Activitatea Recentă

Oleniuc Dumitru-Florin a adăugat o discuţie la grupul
Prezentare grafică

Camera copenhaga

Buna tuturor! Numele meu este Florin si din Ianuarie voi avea internship-ul in Copenahga. Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi sau poate cu un pont referitor la camere?Vezi mai mult
Nov 14, 2017